Szukaj

Południk 21 - trailer

Opcje na śmierć

Warszawa jako miasto stworzone dla literatury, kryminał jako gatunek, który zawłaszcza inne typy powieści, oraz "Opcje na śmierć" - najnowsza książka Jarosława Klejnockiego. Podcast z udziałem autora. A zaczynamy od pytania o "Jedwab" Róż Europy.

Anomalia pogodowa zaskoczyła żeglarzy na mazurskich jeziorach i pochłonęła wiele istnień. Śmierć dobrze sytuowanego pracownika banku, Włodzimierza Rawy zdaje się jednak nie być przypadkiem...
 
Sprawę, z początku potajemnie, potem oficjalnie, prowadzi smakosz win, miłośnik koszul w krzykliwych kolorach i muzyki zespołu Rammstein - komisarz Ireneusz Nawrocki. Czy przebywający już jedną nogą na emeryturze glina znajdzie mordercę? Czy zdoła pojąć zawiłości jakimi rządzą się bankowe "opcje" i zbilansować towarzyszące im ryzyko? Jak daleko na wschód i na zachód sięgają macki niewielkiej z pozoru, bielskiej korporacji? Czy komisarzowi uda się połączyć prywatne zobowiązania z policyjną służbą?

Tłem dla nowego kryminału Jarosława Klejnockiego - dyrektora Muzeum Literatury w Warszawie, poety, eseisty i krytyka - stały się: kryzys, finansowe spekulacje i świat bankowych elit. Poznajcie wraz z nim Opcje na śmierć.


 

 

[KUP KSIĄŻKĘ]


(c) 2008 klejnocki.wydawnictwoliterackie.pl  |   Projekt i wykonanie www.yellowteam.pl